Zimowe Spotkania przy piwie w Zamku w Dębnie 2018

Zimowe Spotkania przy piwie w Zamku w Dębnie 2018

W ramach cyklu Kwartalnych Spotkań przy Napojach, w minioną niedzielę, 18 listopada o godz. 17.00 rozpoczęły się „Zimowe Spotkania przy Piwie”, które zainaugurował wyjątkowy koncert „Zapomniane Arcydzieła Polskiej Muzyki Fletowej” w wykonaniu Martyny Klupś-Radny i Wioletty Fludy. Koncert zrealizowany został ze środków stypendium Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego i wpisał się w obchody Jubileuszu 40.lecia Muzeum Zamek w Dębnie.
Martyna Klupś-Radny jest absolwentką OSM II st. w Poznaniu w klasie mgr Tomasza Walczaka,  ukończyła także z wyróżnieniem studia magisterskie w Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie fletu prof. dr hab. Zbigniewa Kamionki. Obecnie jest doktorantką Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie prof. Zbigniewa Kamionki. W 2018r. ukończyła Staż Artystyczny w UMFC w Warszawie w klasie dr hab. Urszuli Janik. Umiejętności instrumentalne doskonaliła podczas współpracy m.in.  z prof. Barbarą Świątek – Żelazny, prof. Wally Hasse, prof. Janosem Balintem,  prof. Jerzym Mrozikiem oraz dr Łukaszem Długoszem. Brała także udział w mistrzowskich kursach kameralnych, licznych recitalach solowych w kraju i za granicą, występując także na różnych Festiwalach.
Zapomniane Arcydzieła Polskiej Muzyki Fletowej Martyna Klupś-Radny przypomniała dębińskim słuchaczom wspólnie z Wiolettą Fludą, która zasiadała przy fortepianie. Obie panie współpracują ze sobą już od pewnego czasu i wspólnie realizują różne projekty. 
Wioletta Fluda naukę gry na fortepianie rozpoczęła w wieku 8 lat w Państwowej Szkole Muzycznej I w Przeworsku, którą kontynuowała w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej II st. w Rzeszowie. W 2009 roku rozpoczęła studia na Akademii Muzycznej w Krakowie pod kierunkiem dr hab. Mariusza Sielskiego, którą ukończyła z wyróżnieniem w 2014 roku.
Goście Zimowych Spotkań przy Piwie po wysłuchaniu koncertu mogli jeszcze dodatkowo zobaczyć krótki film przygotowany specjalnie z okazji Jubileuszu 40.lecia Muzeum Zamku w Dębnie, który prezentuje krótką historię tego obiektu, oraz mieszczącego się w nim muzeum. 
Na zakończenie ostatniej w tym roku muzealnej imprezy współorganizowanej z Dębińskim Centrum Kultury w Jastwi, wszyscy mogli pokosztować różnych smaków piwa sponsorowanego przez mieszczący się w Brzesku Browar Carlsberg Polska S.A. Koncertu wysłuchało około 70 osób.

GALERIA