Zimowe Spotkania przy Piwie w Zamku w Dębnie 2015

Zimowe Spotkania przy Piwie w Zamku w Dębnie 2015

W Muzeum Zamek w Dębnie  w dniu 22 listopada (niedziela) o godz. 17.00 odbyły się Zimowe Spotkania przy Piwie w ramach projektu „Dni których nie znamy”. Projekt ten realizowany był przez cały mijający  rok, a   poświęcony został pamięci przedwcześnie zmarłego wybitnego artysty,  poety i pieśniarza Marka Grechuty. Podczas Zimowych Spotkań  przy Piwie zaprezentowany został program artystyczny pt. „Niepewność”  In Memoriam Marka Grechuty wg scenariusza Andrzeja Prokopa. Wystąpili w nim młodzi krakowscy artyści m. in.:
Anna Kukawska – aktorka, wokalistka i dziennikarka związana ze sceną i telewizją od dziecka. Na co dzień  grywa w Teatrze Groteska i Teatrze Plejada, śpiewa z zespołem AQQ Band. Szerszej publiczności znana jest z roli sierżant Emilii Drawskiej w serialu „Policjantki i policjanci” 
Bogusław Zięba – fortepian 
Grzegorz Grabowski – aktor Teatru Starego w Krakowie, który przypomniał znakomitą poezję Marka Grechuty przeplatając ją z ulubionymi przez Grechutę utworami m.in. A. Mickiewicza, Gałczyńskiego.
 
Na zakończenie tego wieczoru odbyła się degustacja piwa, którego sponsorem  był Carlsberg Polska S.A. – Oddział Browar Okocim. Ponieważ był to dość chłodny, mroźny wieczór  z dużym powodzeniem serwowano piwo grzane z różnymi rozgrzewającymi i aromatycznymi dodatkami. Podczas tego wieczoru można było po raz ostatni zobaczyć kończącą się już wystawę tkanin artystycznych p. Walerii Musiał prezentowanych na wystawie „W Przestrzeni Wyobraźni”.
Zimowe Spotkania przy Piwie, realizowane w ramach projektu „Dni których nie znamy” odbyły się dzięki finansowemu wsparciu ze środków Starostwa Powiatu Brzeskiego.
Uczestniczyło w nich 163 osoby.

GALERIA