Zimowe Spotkania przy Piwie 2019

Zimowe Spotkania przy Piwie 2019

Ostatnie w tym roku Spotkanie przy Napojach, odbyło się 17 listopada, na które organizatorzy: Muzeum Zamek w Dębnie, Oddział Muzeum Okręgowego w Tarnowie, Powiat Brzeski, Stowarzyszenie Przyjaciół Zamku w Dębnie oraz Dębińskie Centrum Kultury zaprosili licznie przybyłych gości.
Wieczorne spotkanie rozpoczął koncert wokalisty Kuby Blokesza, który wystąpił przed dębińską publicznością w recitalu piosenki poetyckiej pt. „Wiersze (pod)różne”. Było to połączenie piosenek różnych autorów, reprezentujących odmienne spojrzenie na świat; tematy, dotykające rzeczy ważnych ale i błahych, czy kompozycje niosące spokojne melodie albo bardziej zadziorne rytmy.
Po zakończonym koncercie, zgromadzeni zostali zaproszeni do sali pod słupem, gdzie został otwarty wernisaż wystawy Zbigniewa Zająca-Corteza pt. „Piękno malarstwa”. Cortez tworzy dzieła klasyczne, realistyczne, nie jest mu obcy impresjonizm, surrealizm czy kubizm. Wyspecjalizował się w tworzeniu kopii dzieł mistrzów epoki baroku, renesansu, czy secesji.

GALERIA