Plastyka z elementami ceramiki


Dbając o rozwój artystyczny najmłodszych Dębińskie Centrum Kultury zaprasza dzieci i młodzież do skorzystania z oferty pracowni plastycznej. Propozycja kierowana jest do dzieci wieku od 5 lat, uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych.


Pracownia realizuje  program dostosowany do potrzeb i możliwości dzieci w różnym wieku.  Pozwala na rozwój oraz daje poczucie sukcesu każdemu uczestnikowi zajęć. Poprzez ciekawą formułę - połączenia zabawy i pracy twórczej, w przyjemny sposób można nabyć nowe umiejętności, rozwinąć swoje zainteresowania, wrażliwość czy twórczą aktywność. 
Pod fachowym okiem instruktora uczestnicy zapoznają się z bogatym wachlarzem różnorodnych technik plastycznych i środków artystycznego wyrazu (min. rysunek węglem, pastelami, kredkami, malowanie na szkle, kamieniach, płótnie, rzeźba w glinie, lepienie z masy solnej).
 

 

Program zajęć został wzbogacony o elementy ceramiki - zajęcia z wykorzystaniem gliny.

Bezpośredni kontakt ze sztuką sprawia, że dzieci i młodzież:
 - rozwijają swoją wrażliwość, zdolności manualne oraz pomysłowość,
 - kształtują umiejętność przekazywania emocji źródłami plastycznymi, 
 - usprawniają funkcje poznawcze, wyobraźnię,
 - rozwijają indywidualne talenty,
 - zdobywają wiedzę o pojęciach z zakresu estetyki i sztuki.
 

Dzięki zajęciom plastycznym dzieci mogą spojrzeć na świat z innej perspektywy. Stają się bardziej wyczulone na dostrzeganie barw, kształtów, piękna otaczającej przyrody, natury. Za pomocą środków plastycznych mogą wyrazić swoje uczucia, emocje, myśli, a nawet postawy. Ćwiczenia rozwijają w dzieciach wyobraźnię, twórcze nastawienie oraz uczą współdziałania w grupie.

Zajęcia plastyczne realizowane są cztery razy w miesiącu.

Harmonogram zajęć w roku szkolnym 2019/2020:
- zajęcia realizowane we środy, w godz. 17:00 - 18:00

 

Aby móc uczestniczyć w zajęciach plastycznych niezbędne jest:
- zgłoszenie kandydata zajęć w sekretariacie Dębińskiego Centrum Kultury pokój nr 23 (osobiście lub pod numerem tel. 14/66 58 661)
- wypełnienie karty uczestnictwa
- uregulowanie opłaty miesięcznej.


W ramach opłaty miesięcznej organizator zapewnia materiały plastyczne.

KARTĘ UCZESTNIKA ZAJĘĆ MOŻNA POBRAĆ TUTAJ