Zajęcia Feryjne w Dębińskim Centrum Kultury 2016

Zajęcia Feryjne w Dębińskim Centrum Kultury 2016

Dużym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia feryjne organizowane w okresie od 18 do 29 stycznia 2016r. przez Dębińskie Centrum Kultury w Jastwi. 
Zajęcia feryjne w Dębińskim Centrum Kultury w Jastwi stanowiły alternatywę spędzenia wolnego czasu dla dzieci i młodzieży. Poza właściwym „zagospodarowaniem wolnego czasu” proponowane były także różne formy doskonalenia poznanej już wiedzy, zdobywania zupełnie nowych umiejętności, nauka pracy w grupie i współzawodnictwa w zajęciach rekreacyjno – sportowych. Dzieci miło spędziły czas uczestnicząc w zajęciach plastycznych, muzycznych, rekreacyjnych oraz różnorodnych grach, zabawach edukacyjnych. Aby pobyt w Dębińskim Centrum Kultury był radosny i atrakcyjny, dzieci sporo czasu spędzały na wspólnej zabawie. Różnorodne gry planszowe, zabawy taneczne, oraz dziesiątki ciekawych quizów, zgadywanek pochłaniał wszystkich bez reszty. 
Niewątpliwie ważnym punktem zajęć było spotkanie profilaktyczne z przedstawicielami policji, straży pożarnej oraz z panią pielęgniarką.
Urozmaiceniem zajęć były również wyjazdy do Kręgielni BOSiR Brzesko, Muzeum Okręgowego w Tarnowie, a także Muzeum Lalek w Pilźnie.
Podczas wypoczynku zimowego gościły zwyciężczynie programu telewizyjnego „Aplauz, Aplauz!” – Anna i Kinga Gurgul. Laureatki opowiadały o swojej wokalnej przygodzie i wspólnie wystąpiły przed zgromadzoną widownią. Odbyła się również premiera spektaklu pt. „Nasza klasa”. Widowisko nawiązywało do tematyki szkolnej i problemów przemocy, a zostało przygotowane przez działającą w Centrum Kultury grupę teatralną, której koordynatorem jest Łukasz Przybyło. 
Niezwykła różnorodność zajęć sprawiła, że dzieci były zachwycone i z radością codziennie rano przyjeżdżały do Jastwi. Z oferty wypoczynku zimowego w Dębińskim Centrum Kultury skorzystało łącznie 69 dzieci. Mamy nadzieję, że każdy z uczestników jest zadowolony z pobytu w DCK i już odlicza dni do następnych zajęć podczas wakacji letnich.

GALERIA