XXI Otwarte Indywidualne Mistrzostwa Małopolski w Szachach Szybkich P30

Uczestnicy koła szachowego Dębińskiego Centrum Kultury w Jastwi wraz z instruktorem Piotrem Widłą wzięli udział w XXI Mistrzostwach Małopolski p-30 organizowanych w Szczurowej. O tytuł mistrza rywalizowało 68 zawodników.

Turniej okazał się prawdziwym sprawdzianem umiejętności ponieważ zawody rozgrywano tempem 30 minut na zawodnika. Po emocjonujących walkach Mistrzem Małopolski został zawodnik posiadający 2 normy arcymistrzowskie CM Mirosław Lewicki, natomiast mistrzem grupy juniorów okazał się Jakub Micuła.

Reprezentanci Dębińskiego Centrum Kultury: Kacper Sacha, Kacper Nosek i Filip Kucia po raz pierwszy wystąpili w rozgrywkach o randze mistrzowskiej zdobywając V kategorię szachową. Na zakończenie turnieju wszyscy otrzymali gratulacje z rąk prezesa Małopolskiego Związku Szachowego pana Jana Kusiny oraz członkini zarządu Polskiego Związku Szachowego pani Kamili Kałużnej. Zawodnik IV kategorii szachowej Bartosz Borowa całe zawody był w "czubie" stawki, jednakże podczas ostatniej rundy został pokonany i ostatecznie zajął 10 miejsce.

Cieszymy się z wysokiego poziomu umiejętności naszych zawodników jaki zaprezentowali na turnieju. Słowa podziękowania kierujemy w stronę trenera, który przygotował młodych zawodników i zaszczepił w nich pasję do szachów.

Zdobyte doświadczenie na pewno zaprocentuje w kolejnych turniejach.