XVII Gminny Przegląd Zespołów Teatralnych 2016

XVII Gminny Przegląd Zespołów Teatralnych 2016

Gminne Spotkania Teatralne organizowane przez Publiczną Szkołę Podstawową w Niedźwiedzy i Dębińskie Centrum Kultury w dniu 19 kwietnia 2016 roku odbyły się po raz siedemnasty. W spotkaniach wzięły udział teatry z Zespołu Szkół w Woli Dębińskiej przedstawiając spektakl „W baśniowej przychodni”, Publicznej Szkoły Podstawowej z Łoniowej w spektaklu „Rzepka”, Zespołu Szkół z Sufczyna ze sztuką „W krainie baśni” i gospodarze którzy zaprezentowali inscenizację „Smerfy”. Komisja oceniająca w składzie: Aniela Pabian, Władysława Zych i Danuta Łazarz miała nie lada problem z oceną bo przedstawienia miały niezwykle wysoki i wyrównany poziom.
I miejsce ex- aequo przyznano grupom teatralnym z Niedźwiedzy i Sufczyna , II miesce otrzymały zespoły ze Szkół w Łoniowej i Woli Dębińskiej. Statuetkę dla najlepszego aktora przyznano Aleksandrze Michór za rolę Gargamela w „Smerfach”.
Nagrody wręczyli obecni na przeglądzie: pani Irena Kowal - Zastępca Wójta Gminy Dębno, pani Justyna Wójtowicz -Woda – Kierownik Wydziału Edukacji, Spraw Społecznych i Obywatelskich, pan Marek Łośko- radny Powiatu Brzeskiego, pan Janusz Malinowski- radny Gminy Dębno.
Tradycyjnie Dębińskie Centrum Kultury zorganizowało dla wszystkich uczestników w nagrodę wyjazd w dniu 18 maja do Teatru Ludwika Solskiego w Tarnowie na spektakl pt.: „Tajemniczy Ogród”, wejście za kulisy i spotkanie z aktorami.
Rada Rodziców przygotowała poczęstunek dla wszystkich uczestników przeglądu.
W imieniu organizatorów pani Beata Baka – dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Niedźwiedzy oraz Włodzimierz Gurgul dyrektor Dębińskiego Centrum Kultury podziękowali członkom grup teatralnych i ich opiekunom oraz wszystkim którzy przyczynili się do organizacji przeglądu oraz zaprosili na przyszły rok.

GALERIA