XVI Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek Bożonarodzeniowych

XVI Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek Bożonarodzeniowych

PROTOKÓŁ
z posiedzenia Komisji Artystycznej
XVII Gminnego Konkursu Kolęd i Pastorałek Bożonarodzeniowych
Łysa Góra, dnia 12.01.2016r.

 

W dniu 12.01.2016 roku w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Łysej Górze odbył się po raz szesnasty Gminny Konkurs Pastorałek i Kolęd Bożonarodzeniowych ’Łysa Góra 2016.

Organizatorami konkursu byli: Dębińskie Centrum Kultury /Włodzimierz Gurgul/ oraz Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łysej Górze /Artur Potępa/.
W konkursie wzięło udział 40 osób ze szkół i przedszkoli z terenu gminy Dębno.

W Komisji Artystycznej zasiedli:
- Teresa Szydłowska - muzyk
- Jerzy Pleśniarski - muzyk

Eliminacje przeprowadzono zgodnie z regulaminem konkursu.

Finaliści wyłonieni przez Komisję Artystyczną wzięli udział w koncertach laureatów, które odbyły się:
●17.01.2016r. /niedziela/, godz. 17:30 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Łysej Górze - koncert laureatów i występ zespołu Maszkieniczanie w spektaklu "Herody"
●24.01.2016r. /niedziela/, godz. 17:30 w Dębińskim Centrum Kultury w Jastwi - koncert laureatów oraz rozdanie dyplomów za zajęte miejsca, gościnny występ Sylwi Pasek i laureatek telewizyjnego programu "Aplauz, Aplauz!" Anny i Kingi Gurgul.

 

Po wysłuchaniu kolęd i pastorałek zaprezentowanych przez uczestników konkursu Komisja Artystyczna podjęła decyzję o przyznaniu następujących miejsc:

W I KATEGORII WIEKOWEJ (PRZEDSZKOLA I KLASY „0”)
I miejsce    duet Milena Wesołowska i Lena Pudełek – ZSP w Maszkienicach „Aniołek maleńki jak wróbelek”
II miejsce   Patrycja Danilewicz – ZSP w Łysej Górze „Aniołki”
II miejsce   Weronika Gołąb – ZSP w Łysej Górze „Nie płacz Jezu”
III miejsce  Kornelia Latocha – PSP w Sufczynie „Gore gwiazda Jezusowi”

 

W II KATEGORII WIEKOWEJ (KLASY I – III)
I miejsce    Szymon Rozmus – ZS w Woli Dębińskiej „Moja Pastorałka”
II miejsce   Kacper Dudek – PSP w Niedźwiedzy „Prowadź gwiazdo promienista”
III miejsce  Zofia Gurgul – ZSP w Dębnie „A wczora z wieczora”
III miejsce  Emilia Batko – ZS w Porąbce Uszewskiej „Cicha noc”

                                   

W III KATEGORII WIEKOWEJ (KLASY IV-VI)
I miejsce    duet Aleksandra Kubala i Kornelia Potępa – ZSP w Dębnie „Gdy śliczna panna”
II miejsce   Weronika Najberek – ZSP w Łysej Górze „Wesołych świąt z gwiazdkowych kart”
III miejsce  Paweł Zych – ZSP w Maszkienicach „Bardzo cicha noc”
Wyróżnienie  Natalia Bojdo – PSP w Łoniowej „Gdy śliczna panna”

 

W IV KATEGORII WIEKOWEJ (GIMNAZJA)
I miejsce    Julia Gagatek – ZS w Porąbce Uszewskiej „Szara kolęda”
II miejsce   Patrycja Mytnik – ZS w Woli Dębińskiej „Dla Niego cały świat”
III miejsce  Karolina Płaneta – ZS w Woli Dębińskiej „Idzie kolęda, Polska kolęda”
III miejsce  Emilia Gliździńska – ZS w Porąbce Uszewskiej „Kolęda cisza”
Wyróżnienie  Wojciech Bąba – ZSTiO w Łysej Górze „Mario czy już wiesz”

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy oraz nagrody w postaci świątecznych paczek ufundowanych przez Dębińskie Centrum Kultury.

Protokół sporządzili: Teresa Szydłowska, Jerzy Pieśniarski