XIV Rodzinny Turniej Tenisa Stołowego 2017

XIV Rodzinny Turniej Tenisa Stołowego 2017

    Jak co roku na początku marca w sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Łysej Górze spotykają się drużyny w skład, których wchodzą uczniowie szkoły podstawowej razem ze swoimi rodzicami, w Rodzinnym Turnieju Tenisa Stołowego. 11 marca 2017r. już po raz XIV turniej zgromadził kilkanaście drużyn (przedstawicieli rodzin), które rywalizowały o Puchar Dyrektora zespołu Szkół w Łysej Górze oraz Puchar Dyrektora Dębińskiego Centrum Kultury.
    Na turnieju swoją osobą zaszczyciła Pani Janina Nosek emerytowany nauczyciel wychowania fizycznego (prowadziła pierwsze zawody tego cyklu), która przywitała i otwarła turniej. Zmagania drużyn rodzinnych dostarczyły wielu emocji i wrażeń, zawodnicy prezentowali wysoki poziom wyszkolenia co pokazywali tak w grach pojedynczych jak również pojedynkach deblowych.
W rywalizacji drużyn męskich syna z tatą rozgrywki toczone były systemem KO - do dwóch przegranych meczy, po serii wyczerpujących pojedynków w  finale spotkały się drużyny Jakuba Sachy i Eliasza Woźniaka z rodzicami. Finałowa potyczka tych drużyn wyłoniła zwycięzcę, którym została zespół Eliasza Woźniak z tatą Grzegorzem. Drużyny mieszane (córka z  mamą lub tatą i syn z mamą) walczyły systemem każdy z każdym, po ostatnim pojedynku zwycięzcą została Anna Gurgul z tatą. Po rozegraniu pojedynków wszyscy uczestnicy dostali z rąk Dyrektora Zespołu Szkół w Łysej Górze Artura Potępy oraz Dyrektora Dębińskiego Centrum Kultury Włodzimierza Gurgula dyplomy a zwycięzcy otrzymali medale i puchary.

Końcowa klasyfikacja w kategorii męskiej syn i tata:
1.    Eliasz Woźniak tata Grzegorz
2.    Jakub Sacha tata Andrzej
3.    Kacper Mirek tata Dariusz
4.    Mateusz Prokop tata Grzegorz

Od miejsca 5. do 9.  Sebastian Ostręga tata Piotr, Miłosz Suchan tata Andrzej, Mateusz Gołąb z Grzegorzem, Radosław Budyn tata Mariusz, Hubert Gołąb tata Marcin, Marcin Migdał tata Marek, Dawid Kosowski tata Witold.

Kategoria mikst - córka z mamą lub tatą
1.    Anna Gurgul tata Aleksander,
2.    Wiktoria Powroźnik tata Jan,
3.    Julka Bączek tata Tadeusz,
4.    Karolina Najberek mama Renata.

Głównym organizatorem XIV Rodzinnego Turnieju Tenisa Stołowego był Uczniowski Klub Sportowy START działający przy Zespole Szkół w Łysej Górze. Zawody zostały zorganizowane przy wsparciu Dyrektora Zespołu Szkół w Łysej Górze fundatora pucharów dla najlepszych oraz Dyrektora Dębińskiego Centrum Kultury, który ufundował dyplomy i medale a także dla „młodszej części” każdej drużyny paczkę słodyczy. Sędzią zawodów był Aleksander Gurgul.

GALERIA