Warsztaty multimedialne w ramach Twórczego Lata w DCK 2020

Warsztaty multimedialne w ramach Twórczego Lata w DCK 2020

Dzisiejszymi warsztatami multimedialnymi zakończyliśmy tegoroczną edycję „Twórczego Lata z DCK 2020”. W tym roku ze względu na sytuację epidemiczną nasze coroczne półkolonie wakacyjne nie odbyły się w dotychczasowej formule. Przygotowaliśmy w zamian cykl jednodniowych zajęć z różnych przestrzeni kultury, sztuki i animacji ruchowej dla dzieci i młodzieży z terenu Gminy Dębno. Zajęcia odbywały się w małych grupach z zachowaniem aktualnych wytycznych sanitarnych.
Ostanie warsztaty poprowadził Pan Mateusz Wróbel –animator kultury, związany z Teatrem Figur z Krakowa i Małopolskim Instytutem Kultury w Krakowie, gdzie z powodzeniem realizuje swoje multimedialne projekty na terenie całej Małopolski (między innymi fotografia i animacja poklatkowa).
Na dzisiejszych warsztatach, uczestnicy stworzyli etiudy filmowe w technice animacji poklatkowej. Było dużo twórczej radości i nieoczywistych pomysłów. Dobra rozgrzewka przed trudnym rokiem szkolnym. Wierzymy, że od nowego sezonu edukacyjnego w Dębińskim Centrum Kultury, będą odbywały się cykliczne zajęcia dla różnych grup wiekowych z tej tematyki.
Na koniec zajęć wszyscy otrzymali okolicznościowe dyplomy i gadżety z Urzędu Gminy Dębno.
Wszystkie tegoroczne zajęcia w ramach cyklu „Twórczego Lata z DCK 2020”  odbywały się bezpłatnie i były współfinansowane ze środków Gminy Dębno, za które to wsparcie serdecznie dziękujemy Wójtowi Gminy - Panu Wiesławowi Kozłowskiemu.
Czekamy z niecierpliwością i pełni dobrej nadziei, że już od jesieni, spotkamy się w DCK, zarówno na tych dobrze znanych, jak i zupełnie nowych zajęciach.

GALERIA