Święto Dzieci Gór 2017

Święto Dzieci Gór 2017

25. Międzynarodowy Festiwal Dziecięcych Zespołów Regionalnych ŚWIĘTO DZIECI GÓR jest wydarzeniem skupiającym dziecięce zespoły folklorystyczne pochodzące z regionów górskich całego świata. Jest miejscem współpracy a także wymiany doświadczeń oraz zapoznania się z bogactwem kultury i tradycjami ludowymi z różnych regionów świata, odbywać się będzie w dniach 23 - 30 lipca 2017r. w Nowym Sączu. W tym roku zaprezentuje się w nim Zespół Pieśni i Tańca „Mali Łoniowiacy”, który uzyskał nominacje podczas Karpackiego Festiwalu Dziecięcych Zespołów Regionalnych w Rabce Zdroju, prezentując swój program artystyczny pt. „Dziyrganie Marysi”.

Zespół Pieśni i Tańca „Mali Łoniowiacy” powstał w 1993 roku w Łoniowej, jako młodsza grupa Zespołu „Łoniowiacy”. Grupę tę tworzą dzieci z obszaru gminy Dębno, promując folklor Krakowiaków Wschodnich zarówno na scenach krajowych jak i zagranicznych.

Mali Łoniowiacy sporo już osiągnęli, zdobywając liczne dyplomy i nagrody. Ogromnym wyróżnieniem jest dla nich także udział w Festiwalu ŚWIĘTO DZIECI .

Szczegółowy harmonogram wystąpień uczestników Festiwalu zostaje zamieszczony w poniższym programie.
PROGRAM
GALERIA