Spotkanie z Wiesławem Drabikiem

Spotkanie z Wiesławem Drabikiem

"Bo jakie początki, 
takie będzie wszystko" - Jan Komeński

Niecodziennym wydarzeniem, jakie na zawsze zapadnie w pamięci dzieci Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Łysej Górze z klas : "0",I,II,III i IV było spotkanie z Wiesławem Drabikiem w Bibliotece Publicznej w Łysej Górze 26.05.2015 roku. 
Autor ponad 100 książek dla dzieci, wprowadził je w fantastyczną, bajkową krainę, która nie zna granic wyobraźni. Dzieci doskonale radziły sobie z rymowaniem różnych historii z "sypanych jak z rękawa" przez autora. W ten wesoły sposób zapoznały się z Jego utworami, a za udział były wielokrotnie nagradzane. Poznały także rolę ilustracji w bajce i różnych ilustratorów książek autora. Przekonały się, że życie jest najlepszym tematem na książkę.
Długa kolejka dzieci usiłowała sie po kolorowe książeczki i rymowany autograf. Niezwykła atmosfera spotkania, udzieliła się wszystkim obecnym gościom. Mam nadzieję, że bogactwo literatury dziecięcej i niemalże plastyczne jej przełożenie podczas spotkania, będzie wspaniałym początkiem przygody z książką dla wszystkich dzieci. Bo jak powiedział wybitny pedagog Jan Komeński "Bo jakie początki, takie będzie wszystko"...

GALERIA