Półkolonie feryjne w DCK

Półkolonie feryjne w DCK

W czasie ferii zimowych tj. od 12 do 23 lutego 2018r. w Dębińskim Centrum Kultury odbyła się półkolonia feryjna dla dzieci i młodzieży z terenu Gminy Dębno. Skorzystało z niej 95 osób
W programie wypoczynku zimowego realizowano warsztaty: plastyczne, muzyczne, edukacyjne, rekreacyjne, integracyjne gry i zabawy. Urozmaiceniem zajęć były spotkania profilaktyczne z przedstawicielami Straży oraz Policji. Dodatkowe atrakcje stanowiły wycieczki. W pierwszym tygodniu zorganizowano wyjazd do Muzeum Zamku w Nowym Wiśniczu, podczas którego dzieci zwiedziły zamkowe wnętrza, zobaczyły wystawę czasową oraz wzięły udział w warsztatach „Bastion VR”. W siedzibie Dębińskiego Centrum Kultury dla uczestników półkolonii zaprezentowany został spektakl teatralny pt. „Królowa Śniegu” w wykonaniu grupy Art Cinema. W drugim tygodniu zrealizowano wyjazd do kina w Brzesku na seans „Tedi i mapa skarbów”. Kolejnym miejscem atrakcji była Krynica Zdrój, gdzie uczestnicy odbyli przejażdżkę kolejką na Górę Parkową oraz zobaczyli niesamowitą ekspozycję w Muzeum Zabawek „Bajka”. Uwieńczeniem wypoczynku feryjnego były warsztaty zdrowego żywienia, podczas których dzieci uczyły się jak przygotowywać smaczne oraz zdrowe przekąski. 
Zorganizowany wypoczynek zimowy był najlepszą sposobnością ku temu, by dzieci oraz młodzież spędziły ferie zimowe w sposób aktywny oraz twórczy. 

GALERIA