Podsumowanie XVIII edycji konkursu "Widokówka z pozdrowieniami z mojej miejscowości" 2016

Podsumowanie XVIII edycji konkursu "Widokówka z pozdrowieniami z mojej miejscowości" 2016

8 grudnia w PSP w Łoniowej odbyło się podsumowanie Gminnego Konkursu Plastyczno-Literackiego "Widokówka z pozdrowieniami z mojej miejscowości" organizowanego przez Szkołę Podstawową w Łoniowej oraz Dębińskie Centrum Kultury.
Cele konkursu od lat pozostają niezmienne - promowanie regionu, małej ojczyzny jako miejsca kształtującego tożsamość, w którym jest obecne to, co najbliższe i najważniejsze. Ze względu na ponadczasowy charakter tematu, konkurs wciąż  cieszy się zainteresowaniem wśród uczniów szkół podstawowych naszej gminy. Uczestnicy tegorocznej edycji przygotowali prace prezentujące zarówno miejsca, jak i wydarzenia kulturalne, tradycje kultywowane przez społeczność, legendy oraz walory przyrodnicze regionu.  
    Z dziewięciu szkół wpłynęło pięćdziesiąt jeden prac, spośród których dziewięć było niezgodnych z regulaminem. W opinii komisji poziom prac konkursowych był bardzo wysoki. Uczniowskie widokówki charakteryzowały się znajomością tematu, dużą pomysłowością,  starannością wykonania oraz różnorodnością wykorzystanych technik plastycznych. Wskazanie najlepszych prac było zatem niezwykle trudne. Ocenę konkursowych widokówek przeprowadziła niezależna komisja pod przewodnictwem dyrektora DCK, pana Włodzimierza Gurgula, która zdecydowała nagrodzić piętnastu uczestników.
    Laureatami konkursu w kategorii klas I-III zostali: Kinga Rzepa i Tomasz Sacha  z Łysej Góry, Zuzanna Osak i Natalia Tarnowska z Jaworska, Izabela Ciuruś z Maszkienic, Kacper Grzyb oraz Dawid Ciężadło z Porąbki Uszewskiej, Oliwia Dudek z Niedźwiedzy i Natalia Powroźnik z Woli Dębińskiej.
    W kategorii klas IV-VI nagrodzeni zostali: Kamil Kędzior i Kacper Pabijan z Łoniowej, Ewelina Pałucka z Porąbki Uszewskiej, Gabriela Chmielowiec i Artur Ciemięga z Dębna oraz Paweł Zych z Maszkienic.
    Zwycięzcy otrzymali nagrody ufundowane przez DCK. Gratulujemy! Wszystkich chętnych zapraszamy do udziału w przyszłorocznej edycji konkursu.

GALERIA