Plener Malarski w ramach "Twórczego Lata z DCK 2020"

Plener Malarski w ramach "Twórczego Lata z DCK 2020"

W poniedziałek 3 sierpnia br. odbył się plener malarski dla dzieci, zorganizowany w ramach "Twórczego Lata z DCK 2020", czyli cyklu jednodniowych zajęć z różnych przestrzeni twórczych, skierowanych do dzieci i młodzieży z terenu Gminy Dębno. Zajęcia prowadziła Pani Patrycja Zelek - młoda artystka z Lusławic, mająca już na swoim koncie kilka wystaw, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie.
Towarzyszyła jej Pani Beata Palej, pedagog i psycholog, dbająca o dobrą atmosferę i proces grupowy. Wszak to jedne z pierwszych dziecięcych grupowych zajęć po tak długiej przerwie od szkolnej edukacji. Paniom prowadzącym, za ciekawe zajęcia, Muzeum Zamek w Dębnie za gościnność i pomoc, raz jeszcze serdecznie dziękujemy.

Młodzi artyści poznawali techniki rysunku, kompozycji, przestrzeni. Dębiński Zamek był dla nich przyczynkiem i inspiracją do powstania artystycznych dzieł rożnymi technikami.
"Wierzymy, że od nowego roku szkolnego takie stałe zajęcia rysunkowe i malarskie dla różnych grup wiekowych (także dorośli i seniorzy) będą realizowane w Dębińskim Centrum Kultury" - podkreśla dyrektor DCK - Łukasz Przybyło.

Przed nami kolejne zajęcia w ramach "Twórczego Lata z DCK 2020".
Przypominamy, że wszystkie zajęcia odbywają się bezpłatnie, są współfinansowane ze środków Gminy Dębno, za co serdecznie dziękujemy Wójtowi Gminy - Panu Wiesławowi Kozłowskiemu.

GALERIA