Pierwszy Otwarty Turniej Szachowy w Dębińskim Centrum Kultury 2019

Pierwszy Otwarty Turniej Szachowy w Dębińskim Centrum Kultury 2019

W sobotę, 9 listopada 2019 roku w ramach Gminnych Obchodów Święta Niepodległości w Gminie Dębno zorganizowany został Pierwszy Otwarty Turniej Szachowy pod honorowym patronatem Wójta Gminy Dębno Wiesława Kozłowskiego. Do rozgrywek zgłosiło się wiele utalentowanych juniorów i seniorów z terenu gminy, a także spoza jej granic. Swoje szranki młodzi adepci królewskiej gry musieli stoczyć z doświadczonymi zawodnikami z Krakowa, Tarnowa, Bochni i Brzeska. Po kilkugodzinnych zmaganiach bezapelacyjnie najlepszym okazał się faworyt Grzegorz Słabek (wielokrotny uczestnik mistrzostw Polski Seniorów, zwycięzca wielu Międzynarodowych turniejów Szachowych), który wygrał wszystkie swoje partie. Na drugim miejscu uplasował się Łukasz Sowiński z Bochni, a trzecie miejsce zajął Andrzej Tryba z Tarnowa.
Doświadczeni seniorzy mimo porażek z młodszymi zawodnikami zapełnili miejsca "pierwszej 10". Kolejno Krzysztof Sowiński (Bochnia), dr Bogdan Kosturkiewicz (Bochnia popularyzator bocheńskich szachów, były junior szachowy Korony Kraków) oraz Ryszard Jękot z Brzeska. Tuż za ich plecami okazał się najlepszy junior turnieju Wojciech Urbański, który wraz z dwoma innymi podzielił 7 miejsce. Z tą samą liczbą punktów zakończył zmagania najlepszy junior z gminy Dębno Bartosz Borowa. W czołowej 10 znalazł się również junior Kacper Pulit z Nowego Sącza. Turniej mimo wielu "konkurencyjnych" imprez (w Krakowie, Wieliczce, Stanisławicach) przyciągnął na start 34 zawodników.
Oprócz wyłonienia mistrza Gminy turniej był idealną okazją aby młodzi zawodnicy mogli zebrać przydatne doświadczenie i z powodzeniem rywalizować z zawodnikami dorosłymi.

Na zakończenie turnieju zwycięzcy otrzymali nagrody i puchary z rąk Wójta Gminy Dębno Wiesława Kozłowskiego i dyrektora Dębińskiego Centrum Kultury Łukasza Przybyło.
Turniej przebiegał w sportowej atmosferze, a zawodnicy wykazali się dużą kulturą oraz szacunkiem.
Serdeczne podziękowania składamy sędziemu, Panu Piotrowi Widła za sprawne przeprowadzenie rozgrywek i fachową pomoc uczestnikom.
Dziękujemy wszystkim zawodnikom biorącym udział w turnieju i życzymy dalszych sukcesów.

Wydarzenie zostało zorganizowane przez Gminę Dębno i Dębińskie Centrum Kultury.