Pierwsze Otwarte Dyktando o "Złote Pióro Gminy Dębno" 2019

Pierwsze Otwarte Dyktando o "Złote Pióro Gminy Dębno" 2019

W minioną sobotę, 9 listopada, odbyło się Pierwsze Otwarte Dyktando o „Złote Pióro Gminy Dębno” sprawdzające znajomość reguł ortograficznych i interpunkcyjnych. Do rywalizacji przystąpiło 18 osób, którzy zmierzyli się z tekstem pn. „Dębińskie wariacje nie tylko niepodległościowe”, które przygotowano w Dębińskim Centrum Kultury.
W kategorii junior bezkonkurencyjna okazała się Izabela Pomykacz. Drugie miejsce zajął Szymon Kapusta, natomiast na trzeciej pozycji uplasowała się Izabela Janik.
W kategorii seniorskiej, najlepszą osobą okazała się nauczycielka języka polskiego pani Adrianna Bogacz, która zaprezentowała bardzo wysoki poziom swoich umiejętności, jednakże została sklasyfikowana poza oficjalnymi kategoriami (względy regulaminowe).
Po bardzo wnikliwej analizie prac jury konkursu ogłosiło wyjątkową sytuację. Otóż dwie Panie uzyskały taki sam wynik. Konieczna była dogrywka. Po jej rozegraniu, wszystko było już jasne! Pierwszą zwyciężczynią Gminnego Dyktanda została Pani Jadwiga Gurgul. Tytuł wicemistrzyni przypadł Pani Agacie Klimek. Trzecie miejsce uzyskała Pani Elżbieta Kapusta.
Na zakończenie uroczystości wręczono laureatom nagrody. Statuetki oraz symboliczne złote pióra ufundował Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski, który wraz dyrektorem Dębińskiego Centrum Kultury Łukaszem Przybyło pogratulowali uczestnikom wyników, wiedzy i podziękowali za tę formę świętowania polskiej Niepodległości. Wszak to dyktando było częścią gminnych obchodów tego święta. Wierzymy, że ta inicjatywa rozpoczęta w tym roku, na trwale wpisze się w kalendarz oficjalnych wydarzeń w naszej gminie. Dziękujemy za udział, gratulujemy laureatom i zapraszamy na Gminne Dyktando "O Złote Pióro Gminy Dębno" w 2020.

GALERIA