Otwarcie Wystawy Izby Pamięci Wsi w Łoniowej

Otwarcie Wystawy Izby Pamięci Wsi w Łoniowej

Dnia 11 marca 2015 roku miała miejsce uroczystość oficjalnego otwarcia Izby Regionalnej w Łoniowej. Izba znalazła swoją siedzibę w budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Łoniowej.

Na otwarcie izby przybyli przedstawiciele władz samorządowych: Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski, Przewodniczący Rady Gminy Dębno Piotr Matura, strażacy z Dyrektorem Oddziału Wykonawczego Związku Wojewódzkiego OSP RzP Kazimierzem Sadym na czele, przedstawiciele LGD Kwartet na Przedgórzu z Panem Markiem Latasiewiczem, Radny Województwa Małopolskiego Adam Kwaśniak oraz licznie zgromadzeni mieszkańcy.

Po wysłuchaniu referatu z ciekawą prezentacją dotyczącą historii Łoniowej przygotowaną przez Panią Marię Marecik i przecięciu wstęgi wszyscy udali się na zwiedzanie izby. To rzeczywiście imponujący zbiór który zgromadziła i wyeksponowała

Pani Maria Marecik – nauczycielka miejscowej szkoły. Wielkie gratulacje pod jej adresem za urzeczywistnienie swojej wieloletniej pasji w tak spektakularny, trwały i wartościowy sposób. Zbiory dotyczą bardzo starych wartościowych dokumentów ale również wielu eksponatów, przedmiotów z przeszłości służących do pracy i użytku codziennego. Częściowe wyposażenie ekspozycji jak również sprzęt multimedialny zakupiono poprzez LGD ze środków Unijnych.

Poczęstunek przygotowały Panie z KGW Włościanki z Łoniowej

 

Zdjęcia z otwarcia Izby - GALERIA

Link odsyłający do materiału video: http://tarnowska.tv/aktualnosci/czytaj/5114,historia-wsi-loniowa.html