Ogólnopolski Konkurs Plastyczny pt.: "Zimowe krajobrazy"

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny pt.: "Zimowe krajobrazy"

W dniu 22 stycznia 2016r. w Przedszkolu Publicznym w Łoniowej odbyło się rozstrzygnięcie Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego pt.: "Zimowe krajobrazy". Konkurs adresowany był do dzieci 5-letnich z przedszkoli z całej Polski. Zadanie uczestników polegało na wykonaniu pracy plastycznej (w formacie A4, techniką rysunkową), której tematem przewodnim był zimowy krajobraz. Na ręce organizatorów  (Przedszkola Publicznego w Łoniowej oraz Dębińskiego Centrum Kultury) wpłynęło łącznie 47 prac z terenu całej Polski, w tym 5 prac z przedszkoli należących do Gminy Dębno (Niepubliczne Przedszkole „Mały Polski Geniusz” w Sufczynie, Niepubliczne Przedszkole „Złota Rybka” w Woli Dębińskiej, Publiczne Przedszkole im. Jana Pawła II w Woli Dębińskiej, Oddział Przedszkolny w PSP w Niedźwiedzy, Przedszkole Publiczne w Łysej Górze). 
Rysunkowa technika wykonania prac zadecydowała o bardzo wysokim i wyrównanym poziomie artystycznym. Prace odznaczały się pomysłowością, oryginalnym podejściem do tematu, bogatą, żywą kolorystyką, wyrazistością, starannością. Po analizie treści zawartej w nadesłanych pracach można wywnioskować, że zima jest porą roku bardzo lubianą przez dzieci.  Wynika to przede wszystkim z możliwości uprawiania sportów oraz zabaw na śniegu, lodzie. Zima widziana oczami dziecka, to także interesujące i magiczne wrażenia estetyczne, które w bardzo ciekawy sposób zostały odzwierciedlone w pracach. 

Niezależne jury, oceniając prace brało pod uwagę: zgodność z tematem konkursu, samodzielność wykonania, walory estetyczne. Ostatecznie podjęto decyzję o przyznaniu następujących miejsc oraz wyróżnień: 
I miejsce: Oliwia Świątek,  Oddział Przedszkolny- Publiczna Szkoła Podstawowa nr 21 im. Olimpijczyków Polskich w Wałbrzychu
II miejsce: Paulina Kasiniak- Miejskie Przedszkole nr 90 im. Wróbelka Elemelka w Katowicach, 
III miejsce: 
-Weronika Urbańczyk- Przedszkole Miejskie nr 4 w Lublińcu, 
-Lena Migoń- Przedszkole nr 6 w Chorzowie, 
-Szymon Zalewski- Miejskie Przedszkole nr 14 w Płocku
Wyróżnienie: 
- Zofia Kowal- Przedszkole Miejskie nr 29 w Sosnowcu, 
- Natalia Wilk- Oddział Przedszkolny Jadamwola, 
- Milena Grzebieniarz- Publiczne Przedszkole im. Jana Pawła II w Woli Dębińskiej.  
Laureaci otrzymali nagrody książkowe ufundowane przez Dębińskie Centrum Kultury, pozostali uczestnicy pamiątkowe dyplomy uczestnictwa, a nauczyciele podziękowania za przygotowanie dzieci do konkursu. Wszystkie prace zostały wyeksponowane na wystawie pokonkursowej w Przedszkolu Publicznym w Łoniowej. 

GALERIA