Odjazdowy Bibliotekarz 2018

Odjazdowy Bibliotekarz 2018

Ponad 30 uczestników II Rajdu Bibliotekarzy: uczniowie szkół z Maszkienic, Porąbki Uszewskiej wraz z nauczycielami, bibliotekarze, a także najbardziej aktywni pasjonaci książek, bibliotek i rowerów wyruszyli dn. 5.06.2018 r o godz.10.00 spod Gminnej Biblioteki Publicznej w Porąbce Uszewskiej aby przejechać "Szlakiem Odzyskania Niepodległości".
Fakty historyczne dotyczące I wojny światowej w ciekawy sposób przekazali dr historii Piotr Marecik i p. Leokadia Rudek pracownik PiMBP w Brzesku.
Trasa rajdu prowadziła z Porąbki Uszewskiej do Dębna- 2 przystanki w miejscach związanych z historią regionu- częściowo zachowane cmentarze w Porąbce Uszewskiej i Dębnie przypominające o tym, że w czasie I wojny światowej miały miejsce potyczki wojsk austro-węgierskich z rosyjskimi na terenie Gminy Dębno.
Podczas rajdu uczestnicy wzięli udział w terenowej grze literackiej dotyczącej odzyskania niepodległości, która rozpoczęła się w bibliotece.
Na końcu szlaku przy Kościele w Dębnie w ramach nagrody za przebycie całej trasy uczestnicy zostali zaproszeni na pieczone kiełbaski ufundowane przez Delikatesy Centrum w Woli Dębińskiej.
Biblioteka serdecznie dziękuje wszystkim za pomoc w zorganizowaniu rajdu: bibliotekarzom, nauczycielom, sponsorom, dyr. DCK w Jastwi, ks. proboszczowi parafii w Dębnie za udostępnienie budynku, fotografom, uczniom i nauczycielom ze szkół biorących udział w II Rajdzie Bibliotekarzy :-)
Zapraszamy za rok!

GALERIA