MACIE TYLKO JEDNO ŻYCIE, WARTO PRZEŻYĆ JE DOBRZE

MACIE TYLKO JEDNO ŻYCIE, WARTO PRZEŻYĆ JE DOBRZE

Słowa błogosławionej  Chiary stały się mottem spektaklu pt. „Jasne światło”, który przygotowała grupa teatralna z Sufczyna  Opowiadał on historię młodej dziewczyny, która planowała swoją przyszłość, marzyła o ułożeniu sobie życia. Należała do ruchu Foccolari – prężnie działała i pogłębiała swoją relację z Jezusem. Jednak ciężka choroba nowotworowa pokrzyżowała plany, zmieniła jej życie. Przyjęła to jako wolę Bożą – często powtarzała słowa: „Dla Ciebie Jezu, jeśli Ty tego chcesz, ja również tego pragnę”. 

W pracy nad przedstawieniem zaangażowali się uczniowie szkoły podstawowej, gimnazjum, absolwenci i rodzice – zespół występujących liczył 35 osób. 
Sztuka powstała w oparciu i scenariusz Marcina Kobierskiego, a reżyserowali – ks. Łukasz Pawłowski, Lucyna Potępa i Kornelia Bednarek. Światło i dźwięk przygotowali Mariusz i Mateusz Potępa, scenografia – ks. Łukasz Pawłowski. Tekstom towarzyszyła odpowiednia muzyka, która jeszcze dodatkowo budowała nastrój i dodawała dramaturgii. 
Spektakl został zaprezentowany dwukrotnie 17 maja o godz. !5 i 18 i 18 maja o godz. 19. Licznie zgromadzona publiczność nagrodziła występujących owacjami na stojąco. 

GALERIA