Letnie Spotkania w Zamku w Dębnie'2016

Letnie Spotkania w Zamku w Dębnie'2016

Dnia 7 sierpnia 2016r. w Muzeum Zamek w Dębnie po raz kolejny zorganizowana została cykliczna impreza Letnie Spotkania przy Winie, które zgromadziły imponującą liczbę uczestników, około 300 osób. Sala Koncertowa zamku była wypełniona po brzegi, sąsiadująca z nią Sień Myśliwska oraz klatka schodowa również były szczelnie zatłoczone przez pozostałych uczestników, którzy stojąc przez ponad godzinę wsłuchiwali się w przepiękny, liryczny śpiew młodej sopranistki Marzeny Michalczyk.  Z wielką swobodą i we własnej aranżacji śpiewała niełatwe utwory dedykowane Annie German. Na fortepianie akompaniował jej Marcin Kurcz – młody, ale bardzo doświadczony pianista i aranżer, znany już stałym bywalcom naszych zamkowych koncertów. Wybierając taki repertuar organizatorzy Letnich Spotkań przy Winie chcieli w ten sposób przypomnieć osobę przedwcześnie zmarłej artystki Anny German i uczcić przypadającą  w tym roku 80-tą rocznicę jej urodzin (urodzona 14 lutego 1936 r. w Urgenczu, w Uzbeckim SRR), oraz 34 rocznicę śmierci (zmarła 25 sierpnia 1982 r).  Zapewne repertuar koncertu  jak również przewidziany póżniej wernisaż wystawy „Wertykalne potyczki solo i w duecie”, której autorem jest Adam Janiec przyciągnęły tak wielu  uczestników.
Wystawę otwierała Krystyna Gurgul – kierownik Muzeum Zamek w Dębnie, oraz autor wystawianych prac – Adam Janiec. Po krótkim wprowadzeniu i wyjaśnieniu przez samego autora tego nieco intrygującego tytułu wystawy, wszyscy zostali zaproszeni do ogromnego i po staropolsku zastawionego stołu ustawionego  na zamkowym dziedzińcu.  Organizatorzy przygotowali różne smakołyki, a przede wszystkim do degustacji  wyborne wina, wszak były to Letnie Spotkania przy Winie, którym towarzyszyła piękna, letnia pogoda i doskonała atmosfera do późnych godzin wieczornych.
Letnie Spotkania przy Winie zorganizowano dzięki finansowemu wsparciu Starostwa Powiatowego w Brzesku i Gminy Dębno, oraz przy współpracy z Dębińskim Centrum Kultury w Jastwi.

GALERIA