Krakowski Wianek z sukcesami reprezentantów Gminy Dębno

Krakowski Wianek z sukcesami reprezentantów Gminy Dębno

W dniach 19-21 maja 2017 w Parku Kępińskich w Szczurowej odbył się 35. Jubileuszowy Przegląd Zespołów Regionalnych, Kapel, Instrumentalistów, Grup Śpiewaczych i Śpiewaków Ludowych im. J. Cierniaka „KRAKOWSKI WIANEK”. 

W przeglądzie wzięło udział 700 wykonawców tj. 14 zespołów regionalnych w tym: 9 zespołów prezentujących formy autentyczne, 5 zespołów prezentujących formy artystycznie opracowane, 2 grupy regionalne, 9 dorosłych kapel ludowych, 2 młodzieżowe kapele, 1 mistrz i 3 uczniów, 9. solistów-instrumentalistów, 33. dorosłe grupy śpiewacze, 1 młodzieżowa, 11 dorosłych śpiewaków ludowych i 2. młodzieżowych z 7 powiatów Małopolski tj. brzeskiego, bocheńskiego, chrzanowskiego, krakowskiego, miechowskiego, myślenickiego, tarnowskiego.
Uczestników oceniała komisja artystyczna w składzie: Aleksandra Szurmiak -Bogucka -etnomuzykolog z Krakowa (przewodnicząca), Wiesława Hazuka - choreograf z Tarnowa, Jadwiga Adamczyk - muzyk - folklorysta z MCK SOKÓŁ w Nowym Sączu, Beata Rompała - folklorysta z MCK SOKÓŁ w Nowym Sączu – Biuro Organizacyjne w Tarnowie, Benedykt Kafel - etnograf z MCK SOKÓŁ w Nowym Sączu.

W przeglądzie udział wzięły dwie grupy śpiewacze z terenu gminy Dębno: „Ocalić od zapomnienia” z Porąbki Uszewskiej i „Niedźwiedzoki” z Niedźwiedzy, jedna grupa regionalna KGW w Biadolinach Szlacheckich oraz solista – instrumentalista Józef Świstak z Woli Dębińskiej. Wszyscy godnie reprezentowali Gminę Dębno. Grupa Śpiewacza „Niedźwiedzoki” zdobyła wyróżnienie natomiast Józef Świstak otrzymał nagrodę główną i tym samym został nominowany do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Gawędziarzy, Instrumentalistów, Śpiewaków Ludowych, Drużbów i Starostów Weselnych „SABAŁOWE BAJANIA”, który odbędzie się w sierpniu 2017 r. w Bukowinie Tatrzańskiej.
 

   

 

Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.