Konkurs ornitologiczny "Jestem na pTAK" 2018

 Konkurs ornitologiczny "Jestem na pTAK" 2018

Poznaj orła – pod takim hasłem przebiegała tegoroczna edycja konkursu ornitologicznego „Jestem na pTAK” w Porąbce Uszewskiej. Była ona poświęcona ptakom szponiastym, a w szczególności orłom. W ten sposób konkurs ten włączył się w obchody 100 – lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.
Celem konkursu jest popularyzacja wiedzy o cennych przyrodniczo organizmach, jakimi są ptaki, a w szczególności rząd szponiastych. Udział w konkursie pozwolił zapoznać się z różnorodnością gatunków ptaków, poznać ich biologię życia, cechy charakterystyczne, występowanie, głosy i zwyczaje. Poprzez przygotowywanie się do konkursu, uczniowie mieli okazję do samodzielnego zdobywania i pogłębiania wiedzy czy też rozwijania swoich przyrodniczych pasji. 
W zmaganiach ornitologicznych wzięli udział uczniowie z dziesięciu szkół z gminy Dębno. Każda szkoła wystawiła dwóch reprezentantów, którzy wspólnie rozwiązywali test. 
I miejsce zajęła Szkoła Podstawowa w Jaworsku, II miejsce Szkoła Podstawowa – odział Gimnazjalny w Porąbce Uszewskiej, III miejsce Szkoła Podstawowa w Niedźwiedzy.
Nagrody ufundowało Dębińskie Centrum Kultury.

GALERIA