Koncert Muzyczny w Zamku w Dębnie

Koncert Muzyczny w Zamku w Dębnie


W Muzeum Zamek w Dębnie 2 sierpnia odbył się koncert muzyczny w wykonaniu młodych artystów francuskich - Trio „TRIOPE” z Besancon w składzie: Marie-Louise Fourquier – klarnet, Juliette Hubet – wiolonczela, Nils van Keulen – fortepian

Trio „TRIOPE” to grupa przyjaciół, absolwentów szkoły muzycznej w Besancon i Strasburgu we Francji, których połączyła pasja do muzyki i dzielenia się nią z publicznością. Muzykują wspólnie już od kilku lat. Indywidualnie zostali wyróżnieni na konkursach muzycznych w Besancon i Paryżu. Juliette gościła już w Zamku  w ubiegłym roku z Oktetem Wiolonczelowym. Zauroczona tym miejscem pragnęła powrócić i zagrać tu ponownie. Jej marzenie spełniło się, a koncert został przyjęty przez licznie zgromadzoną publiczność z wielkim entuzjazmem. Szczególnie dopisała grupa przyjaciół z Wojnicza, działająca w Towarzystwie Przyjaciół Ziemi Wojnickiej, jak również melomani z Brzeska, Tarnowa i Krakowa, oraz turyści zwiedzający w tym dniu zamek, którzy powrócili by wysłuchać koncertu młodych artystów. Wielką niespodzianką dla słuchaczy  był niezwykły dźwięk zamkowych organów, które zabrzmiały za sprawą młodziutkiej organistki Barbary Cornet akompaniującej równie młodemu  wokaliście, w zaskakującym repertuarze  z francuskiej Varietes.
Kierownik Muzeum Krystyna Gurgul dedykowała ten koncert odchodzącemu na emeryturę i żegnającemu się w tym dniu z parafią Dębno - Księdzu Prałatowi Marianowi Majce – wielkiemu Przyjacielowi naszego muzeum, który prze lata udzielał nam duchowego wsparcia okazując swoje dobre ojcowskie serce, kierując mądre i dobre słowa, oraz cichą i dyskretną pomoc.

GALERIA