II Gminny Przegląd Piosenki Ludowej "Dziecięca Folkowa Lista Przebojów" 2018

II Gminny Przegląd Piosenki Ludowej "Dziecięca Folkowa Lista Przebojów" 2018

Dziś w Centrum Kultury jest Folkowa Lista,
dzieci będą śpiewać to rzecz oczywista.
Przedszkolaki z gminy tutaj przyjechały
na ludową nutę będą dziś śpiewały.
Ludowe śpiewanie niechaj nie zaginie
niech się folku uczą przedszkolaki w gminie.
Tradycje ludowe pielęgnować trzeba
za takie śpiewanie pójdziemy do nieba.
Niech w stroju ludowym chętnie występują
i starsi i młodsi co folklor miłują
A Folkowa lista niech przebojem będzie
i będzie ją słychać w gminie Dębno wszędzie. 
/autor Teresa Kutek /

Ten wiersz to motto II Gminnego Przeglądu Piosenki Ludowej "Dziecięca Folkowa Lista Przebojów", który odbył się 20 marca 2018r w DCK w Jastwi. Organizatorem przeglądu było Publiczne Przedszkole w Porąbce Uszewskiej im. Juliana Tuwima oraz Dębińskie Centrum Kultury w Jastwi. Zamierzeniem pomysłodawców jest kultywowanie ludowych tradycji naszego regionu i pielęgnowanie rodzimego patriotyzmu, popularyzacja polskiej muzyki ludowej. Na scenie zaprezentowało się 10 uczestników z przedszkoli i oddziałów przedszkolnych naszej gminy, przedstawiając bogaty repertuar polskich piosenek ludowych. W ciągu godziny zwiedziliśmy muzycznie całą Polskę: od Podhala po Kaszuby. Występy uświetniły programy taneczne w wykonaniu dzieci z Przedszkola w Porąbce Uszewskiej uczęszczające na zajęcia kółka tanecznego, przygotowane przez panią Dorotę Bodzioch.
Wśród gości honorowych znaleźli się m.in. pani Justyna Wójtowicz – Woda – sekretarz i kierownik wydziału edukacji, pani sołtys wsi Porąbka Uszewska Elżbieta Rzepa, pani Teresa Kutek oraz pan Stanisław Wróbel. 
Zaproszeni goście wyrazili swoje uznanie dla dzieci uczestniczących w przeglądzie, nauczycieli przygotowujących przedszkolaków i rodziców. Każdy występ został nagrodzony głośnymi brawami, a wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody ufundowane przez organizatorów, a także pamiątkowe dyplomy.
Serdecznie dziękujemy i jednocześnie gratulujemy wszystkim dzieciom, które wystąpiły w przeglądzie.

GALERIA