I edycja Festynu Solanki.

I edycja Festynu Solanki.

W najbliższą sobotę, 30 maja, 2015 r. w Woli Dębińskiej, na stadionie LKS Orzeł Dębno odbędzie się I edycja Festynu Solanki.

Skąd pomysł na takie wydarzenie? W okresie międzywojennym właśnie na Woli Dębińskiej odkryte zostały źródła leczniczych solanek jodowych, o których wspominał Jan Jastrzębski w "Opisie majątku Dębno" z marca 1939 r. Solanki jodowe, po odpowiednim przetworzeniu, jak i produkowana z nich sól, mają olbrzymie walory lecznicze – szczególnie wykorzystywane są w medycynie i kosmetologii. Solanki to wyjątkowe i unikatowe bogactwo naszej polskiej ziemi. Zawartość jodu, bromu, wapnia, magnezu, krzemu, selenu należą do najwyższych na świecie.

Organizacja Festynu Solanki ma na celu promocję atutów miejscowości i regionu. Sołtys wsi Grzegorz Przybyło wraz z Radą Sołecką bardzo serdecznie zaprasza do udziału w tym wydarzeniu. W programie - przede wszystkim degustacja zupy solnej, przyrządzonej na domowy sposób, prezentacje dzieci z Zespołu Szkół oraz z Przedszkola Publicznego z Woli Dębińskiej, liczne konkursy i zabawy, pokazy walk, dmuchańce.  Atrakcją muzyczną wieczoru będzie koncert artystów Arisy Vinci i Jana Wojdaka z zespołu Wawele, a po koncercie - dla wszystkich zgromadzonych -  zabawa taneczna.