Gminny Konkurs Piosenki Angielskiej English Song 2016

Gminny Konkurs Piosenki Angielskiej English Song 2016

7 czerwca w Zespole Szkolno-Przedszkolnym  już po raz czternasty odbył się Gminny Konkurs Piosenki Angielskiej English Song 2016, organizowany we współpracy z Dębińskim Centrum Kultury. W tym roku swoje umiejętności zaprezentowało 13 uczestników z 6 szkół z terenu gminy Dębno. Jury, w składzie Monika Habryło-Stec – anglista oraz Jerzy Pleśniarski – muzyk, wybrało spośród uczestników zwycięzców w trzech kategoriach wiekowych. 
W najmłodszej grupie wykonawców pierwsze miejsce przypadło Nikoli Nowak z Zespołu Szkół w Woli Dębińskiej. Wyróżnienie przyznano Justynie Wasyłek z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Maszkienicach. W kategorii klas IV-VI najlepsza okazała się Kinga Gurgul z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Dębnie. Drugie miejsce zajął reprezentant gospodarzy konkursu, Paweł Zych. Trzecie miejsce jury przyznało ex aequo Julii Górskiej z Zespołu Szkół w Woli Debińskiej oraz Natalii Maciejewskiej z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Maszkienicach. Ponadto wyróżniono Emilię Kural z Zespołu Szkół w Woli Dębińskiej oraz Wiktorię Kapustę z Publicznej Szkoły w Łoniowej. W najstarszej grupie wiekowej pierwsze miejsce przypadło Kamili Roczniak z Zespołu Szkół w Woli Dębińskiej, natomiast Mateusz Kłusek, również z Zespołu Szkół w Woli Dębińskiej, otrzymał wyróżnienie.
Tak jak w latach ubiegłych, tak i w tym roku poziom wokalno-językowy był bardzo wysoki. Wśród repertuaru pojawiały się nie tylko utwory wykonawców znanych od lat, takich jak Tina Turner, Eric Clapton czy Elton John. Można było również usłyszeć wykonawców współczesnych jak chociażby Pharella Williamsa czy Miley Cyrus. Uczestników w tym roku przygotowali: Anna Gurgul, Aneta Kania, Beata Korpok, Magdalena Ogar-Kieraś, Daniel Pomykacz, Magdalena Smoleń, Karolina Sobol, Małgorzata Łysiak - Baca, Agnieszka Mytnik.
Pomysłodawczyniami konkursu i koordynatorkami są ; Magdalena Smoleń i Karolina Sobol  z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Maszkienicach.
Dyplomy i nagrody w konkursie ufundowało Dębińskie Centrum Kultury.
12 czerwca 2016 r. laureaci English Song zaprezentowali się w czasie koncertu finałowego. Wykonawcy mieli okazje przedstawić przygotowane przez siebie utwory przed publicznością w Domu Ludowym w Maszkienicach. 
English Song już na stałe zagościł w kalendarzu imprez Gminy Dębno. Za rok odbędzie się  piętnasta, jubileuszowa edycja tego konkursu. Serdecznie zapraszamy! 

GALERIA