GMINNY KONKURS ORTOGRAFICZNY ROZSTRZYGNIĘTY

GMINNY KONKURS ORTOGRAFICZNY ROZSTRZYGNIĘTY

Już po raz osiemnasty w Zespole Szkół w Sufczynie gimnazjaliści walczyli o tytuł Mistrza Ortografii. Do rywalizacji przystąpili uczniowie z Sufczyna, Łysej Góry i Woli Dębińskiej.
Honorowy patronat objęli – STAROSTA BRZESKI ANDRZEJ POTĘPA I WÓJT GMINY DĘBNO WIESŁAW KOZŁOWSKI.
Konkurs przebiegał w dwóch kategoriach wiekowych – klasy I i klasy II i III. Uczniowie pisali dyktando, a także rozwiązywali test z łamigłówkami i krzyżówkami ortograficznymi. Wszyscy uczestnicy wykazali się bardzo dobrą znajomością zasad ortograficznych i dużymi umiejętnościami zastosowania ich w praktyce.
Tytuł Mistrza Ortografii w kategorii klas I zdobyła Izabella Pomykacz z Zespołu Szkół w Sufczynie (op. L. Potępa), miejsce II  - Emilia Mleczko z Zespołu Szkół w Sufczynie (op. L. Potępa), III nagroda przypadła Natalii Bednarek z Zespołu Szkół w Woli Dębińskiej (op. A. Zych – Sacha). Ponadto wyróżniono Izabelę Sacha z Sufczyna i  Kacpra Tyrkiela z Łysej Góry.
Wśród starszych gimnazjalistów najlepszą okazała się Kamila Roczniak – uczennica Zespołu Szkół w Woli Dębińskiej (op. M. Sacha). Miejsce drugie zajął Michał Gurgul z Woli Dębińskiej (op. M. Sacha), a III – Wiktoria Mleczko z Łysej Góry (op. M. Sacha).  Komisja wyróżniła w tej grupie Izabelę Mleczko z Łysej Góry i Danutę Koczwarę z Woli Dębińskiej
Statuetki i nagrody zostały ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Brzesku i Urząd Gminy w Dębnie. 
Współorganizatorem było Dębińskie Centrum Kultury, a tradycyjnie rodzice zadbali o słodki poczęstunek dla wszystkich uczestników.

GALERIA