Gminny konkurs o Julianie Tuwimie

Gminny konkurs o Julianie Tuwimie

Dnia 16 października 2014r. w Przedszkolu Publicznym im Juliana Tuwima w Porąbce Uszewskiej 27 uczestników wzięło udział w III Edycji Gminnego Konkursu „Twórczość Juliana Tuwima uczy i bawi od najmłodszych lat”.

Swoje umiejętności zaprezentowały przedszkolaki z: Biadolin Szlacheckich, Dębna, Łoniowej, Łysej Góry, Maszkienic, Sufczyna, Woli Dębińskiej, Porąbki Uszewskiej oraz najmłodsze przedszkolaki z Niepublicznego Przedszkola „Mały Polski Geniusz” w Sufczynie.

Młodzi artyści prezentowali scenki teatralne do wierszy Tuwima: „Idzie Grześ”, „Spóźniony słowik”, „Dwa Michały”, „Okulary”, „Murzynek Bambo”, „O Grzesiu Kłamczuszku” i „Zosia Samosia”.

Zdolności aktorów oceniało jury w składzie: Władysława Zych, Danuta Łazarz i Katarzyna Szafrańska. Ze względu na wysoki poziom jaki prezentowali aktorzy – jury podjęło decyzję o nagrodzeniu wszystkich uczestników jednakowo: dyplomami, upominkami książkowymi i słodyczami.

Na zakończenie wszyscy laureaci wraz z opiekunami obejrzeli inscenizację wiersza Juliana Tuwima „Pan Maluśkiewicz i wieloryb” przygotowaną przez rodziców i pracowników przedszkola w Porąbce Uszewskiej.

Współorganizatorem konkursu było Dębińskie Centrum Kultury w Jastwi.