Gala laureatów konkursów organizowanych w Porąbce Uszewskiej 2019

Gala laureatów konkursów organizowanych w Porąbce Uszewskiej 2019

Gratulujemy wszystkim laureatom sukcesów i znakomitych wyników. Dziękujemy za współpracę Zespołom Szkolnym, wszystkim nauczycielom, odpowiedzialnym za ich przeprowadzenie i przygotowanie uczniów. Wierzymy, że przy dalszej współpracy, konkursy te będą rozwijane. Chcemy też jako Dębińskie Centrum Kultury dla najlepszych uczniów fundować bony rozwojowe jako nagrody i motywacja do dalszej pracy. Bony te będą realizowane w formie warsztatów i dodatkowych zajęć w naszym centrum.

30 maja 2019 roku odbyło się uroczyste podsumowanie kolejnej edycji Powiatowego Konkursu Matematycznego dla uczniów klas V.
W uroczystości udział wzięli Dyrektor Dębińskiego Centrum Kultury Pan Łukasz Przybyło, uczniowie –laureaci i ich Opiekunowie oraz młodzież z Publicznej Szkoły Podstawowej w Porąbce Uszewskiej. Wyjątkowymi gośćmi byli pracownicy Młodzieżowego Obserwatorium Astronomicznego w Niepołomicach.
Pani dyrektor PSP w Porąbce Uszewskiej Magdalena Węgrzyn podkreśliła jak duże znaczenie w edukacji ma wszelka działalność, której celem jest rozwijanie zainteresowań i dostrzeganie w każdym uczniu potencjału naukowca i odkrywcy. Dyrektor Dębińskiego Centrum Kultury Łukasz Przybyło wyraził radość z możliwości uczestniczenia w tym wydarzeniu. Zapewnił, że DCK zawsze wspiera dodatkową pracę uczniów, jest współorganizatorem konkursów oraz sponsorem nagród. Dyplomy, wyróżnienia i nagrody wszystkim laureatom wręczyli dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Porąbce Uszewskiej, dyrektor Dębińskiego Centrum Kultury oraz koordynatorzy poszczególnych konkursów.
Laureatami PKM dla uczniów klas V zostali:
I miejsce – Kinga Mazur – PSP w Szczepanowie
II miejsce – Kacper Wydro – PSP w Okocimiu
III miejsce – Natalia Stachowicz – PSP nr 3 w Brzesku
III miejsce – Dawid Pilarski – ZSP w Brzesku
Wyróżnienia otrzymali:
Radosław Kuliszewski
– PSP w Zaborowie
Tomasz Mleczko – PSP w Złotej
Anna Piętak – PSP w Mokrzyskach
Zofia Świerczek – ZSP w Jadownikach
Laureaci Szkolnego Konkursu Fotograficznego „Niebo nad nami” otrzymali dyplomy i nagrody.
I miejsce – Weronika Batko, Wiktoria Kutek, Lidia Kozioł
Wyróżnienia – Maciej Baniowski, Łukasz Gurgul, Roksana Wardzała.
Dyplomy za całoroczną pracę z życzeniami dalszych sukcesów w odkrywaniu świata otrzymali „Młodzi Odkrywcy” skupieni w Klubie Młodego Odkrywcy działającego pod patronatem CNK w Warszawie.
Po zakończeniu ceremonii wręczenia nagród, wszyscy zebrani wysłuchali prelekcji połączonej z pokazem multimedialnym o najnowszych osiągnięciach współczesnej astronomii i astronautyki, którą prowadziła astronom Monika Maślaniec z MOA w Niepołomicach.
Nagrodzeni, obejrzeli prowadzony na żywo seans w Mobilnym Planetarium z MOA w Niepołomicach, który sfinansowało Dębińskie Centrum Kultury.
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy, życzymy kolejnych sukcesów. Nauczycielom, bardzo dziękujemy za trud włożony w przygotowanie uczniów do konkursów i życzymy zadowolenia z pracy z młodzieżą.
Koordynatorzy konkursów:
1. PKM dla uczniów klas V – M. Dudek, L. Okrzesa, P. Kmieć
2. SKF „Niebo nad nami” – M. Dudek
3. Gminny Konkurs Czytelniczy – D. Płaneta-Potępa, I. Macheta-Kornaś
4. Gminny Konkurs „Mały Omnibus” – I. Nadolnik, D. Gaweł,
M. Dudowicz, E, Gurgul
5. Opiekun KMO – M. Dudek

GALERIA