Dożynki"2019


Wójt Gminy Dębno, Dębińskie Centrum Kultury oraz Rada Sołecka z Mieszkańcami wsi Jaworsko zapraszają na DOŻYNKI GMINNE, które odbędą się 18 sierpnia 2019 roku w Jaworsku.

To będą najbardziej muzyczne Dożynki Gminne od lat!!!
Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski, Dębińskie Centrum Kultury oraz Sołtys Jaworska wraz z Radą Sołecką serdecznie zapraszają 18 sierpnia do gościnnego Jaworska.
Tradycyjne Święto Plonów w Gminie Dębno w tym roku będzie miało bardzo muzyczny charakter.
Tegoroczne Dożynki Gminne rozpoczną się Mszą Świętą na Ołtarzu Polowym usytuowanym na scenie przy remizie OSP Jaworsko. Następnie odbędzie się konkurs wieńców dożynkowych. W dalszej części zaprezentują się dzieci z Publicznej Szkoły Podstawowej w Jaworsku. Po nich zobaczymy muzyczny i taneczny folklor na najwyższym poziomie, czyli występ ZPiT "Łoniowiacy".
Od 18:00 różna muzyka, różni wykonawcy i różne muzyczne style. Każdy znajdzie coś dla siebie. Publiczność bawić będą artyści spod samiućkich Tater - czyli muzyka folk w najlepszym wydaniu, w wykonaniu zespołu "Góralska Hora".
Po nich gwiazda ogólnopolskich talent show (The Voice of Poland, Szansa na sukces, X-Factor) - Mirosław Witkowski wraz chórem Dębińskiego Centrum Kultury, prezentujący znane klasyki muzyki rozrywkowej w nowych, nieoczywistych aranżacjach soul i rnb.
Muzycznym finałem będzie koncert zepołu "SONIC", czyli wschodzącej gwiazdy muzyki tanecznej.
Wprowadzeni w taneczne rytmy, będziemy zapewne dalej bawić się wspólnie do białego rana przy dźwiękach kapeli "Nocne motyle". Zabawa taneczna rozpocznie się ok 21:30 i potrwa, jak zapewniają organizatorzy do ostatniego gościa.
Serdecznie zapraszamy do Jaworska !!!