Dożynki Gminne w Biadolinach Szlacheckich

Dożynki Gminne w Biadolinach Szlacheckich

Jednym z najpiękniejszych i największych świąt polskich rolników są dożynki. Są zwieńczeniem całorocznej pracy i zebranych plonów.

By tradycji stało się zadość, dnia 16 sierpnia 2015 r. odbyły się Dożynki Gminne, których gospodarzem były Biadoliny Szlacheckie. Wśród zaproszonych gości obecni byli min.: Wójt Gminy Dębno – Wiesław Kozłowski, Starosta Brzeski – Andrzej Potępa, Przewodniczący Rady Gminy Dębno - Piotr Matura.

Uroczystość dożynkowa miała miejsce na stadionie LKS "START 77" i rozpoczęła się polową Mszą św. o godz. 14.00. Ważnym punktem programu był konkurs wieńców dożynkowych, które oceniano w dwóch kategoriach: wieniec tradycyjny oraz wieniec współczesny. Wyniki konkursu przedstawiają się następująco: PROTOKÓŁ z XII Gminnego Konkursu Wieńca Dożynkowego

Ze względu na pogorszające się warunki atmosferyczne uroczyste odczytanie protokołu, wręczenie dyplomów i nagród odbyło się w sali Domu Ludowego w Biadolinach Szlacheckich.

Pod wieczór pogoda poprawiła się i dalszy program Dożynek Gminnych realizowany był już na stadionie. Wystapił miejscowy kabaret "Szmelc Paka Babska". Następnie odbył się koncert Zespołu "Nagła zmiana klimata" a po nim zabawa do godzin porannych.

GALERIA