"Czytam sobie w bibliotece"

"Czytam sobie w bibliotece"

"Czytam sobie w bibliotece" to pomysł na promocję czytelnictwa, skierowany do najmłodszych czytelników - dzieci w wieku 5-8 lat. Chcemy zachęcić dzieci do nauki samodzielnego czytania.
Biblioteka Publiczna w Sufczynie otrzymała komplet dziewięciu książek z serii „Czytam sobie” Wydawnictwa Egmont wraz ze scenariuszami do zajęć z dziećmi oraz materiałami promocyjnymi, a także dostęp do filmów instruktażowych. Na podstawie tych materiałów zorganizowano zajęcia, na których dzieci w twórczy sposób zinterpretowały wybrane książeczki .
Dzięki projektowi biblioteka wzbogaciła swój księgozbiór , dzieci natomiast zdobyły i rozwinęły nowe umiejętności, a przede wszystkim będą czytać z przyjemnością!
W warsztatach wzięły udział dzieci z klasy „0” wraz z paniami: Urszulą Sworst oraz Joanną Matras. Młodzi czytelnicy uczestniczyli w zajęciach opartych na książeczkach"Apollo 11". O pierwszej podróży na Księżyc oraz "Marta i ufoludek";. W trakcie zajęć dzieci wykonały ciekawe prace plastyczne, które można obejrzeć w bibliotece.