Biblioteka Publiczna w Maszkienicach laureatem Akcji Czytam Polskie.

Biblioteka Publiczna w Maszkienicach laureatem Akcji Czytam Polskie.

Biblioteka Publiczna w Maszkienicach laureatem Akcji Czytam Polskie.


Spośród niemal 100 bibliotek z całej Polski, które zgłosiły się do konkursu, kapituła po burzliwych obradach wyłoniła 15 Laureatów, wśród których uplasowała się również działająca przy Dębińskim Centrum Kultury – Biblioteka Publiczna w Maszkienicach. W nagrodę każdy zwycięzca otrzymał komplet książek.

Akcja polegała na wypełnieniu trzech zadań konkursowych: wykonanie zdjęcia regału z polską literaturą ze swojej placówki, napisanie recenzji polskiej książki cieszącej się w bibliotece największym zainteresowaniem i przygotowanie wypowiedzi zaczynającej się od słów: „Czytam Polskie, bo…” Kreatywność i pomysłowość wykonania zadań przez panią Małgorzatę Kubicką – Bibliotekarza Biblioteki Publicznej w Maszkienicach, została doceniona przez kapitułę konkursu, która nominowała ją do grona laureatów. Pani Kubicka podjęła się recenzji książki pt. ,,Miłość z kamienia: życie z korespondentem wojennym" Grażyny Jagielskiej - żony współczesnego korespondenta wojennego Wojciecha Jagielskiego.

Czytam Polskie to I edycja akcji społecznej promującej polską literaturę, organizowana przez Fundację PWN i księgarnię internetową Ravelo.pl. Patronat honorowy objęła Rada Języka Polskiego, w projekt zaangażowały się także czołowe polskie wydawnictwa.

Celem akcji jest wspieranie czytelnictwa w Polsce poprzez promocję rodzimej literatury i jej twórców.  

Więcej informacji o akcji na stronie www.czytampolskie.pl