Bezpłatne zajęcia pokazowe KREATECH 2020

Bezpłatne zajęcia pokazowe KREATECH 2020

Dębińskie Centrum Kultury zaprasza do zapisów na zajęcia robotyki KREATECH.
Już w najbliższą sobotę 26 września 2020r. o godzinie 11:00 odbędą się bezpłatne zajęcia pokazowe.
Zapisy oraz szczegółowe informacje pod numerem telefonu: 533 116 674.
Nie zwlekaj, ilość miejsc ograniczona.
Zajęcia z robotyki odbywają się w dwóch grupach wiekowych:
1) Grupa młodsza (4-7 lat)
Zajęcia dla najmłodszych inżynierów, którzy rozpoczynają swoją przygodę z robotyką. Podczas kursu dzieci pracują głównie z zestawami edukacyjnymi LEGO WeDo, WeDo 2.0. W każdym zestawie WeDo znajdują się kolorowe klocki LEGO, dobrze znane i lubiane przez dzieci, silnik, kostka łącząca konstrukcję z komputerem oraz czujniki takie jak czujnik ruchu czy wychylenia.
W trakcie kursu dzieci realizują indywidualne zadania, a także uczą się pracować w grupie, uczą się logicznego myślenia, rozwijają zdolności manualne i wyobraźnię. Pod czujnym okiem instruktorów tworzą swoje pierwsze konstrukcje i poznają podstawy programowania w przyjaznym graficznym środowisku. Dzieci przyswajają wiadomości z zakresu mechaniki i robotyki, m. in. dowiadują się czym są przekładnie zębate i pasowe, gdzie wykorzystywane są roboty w dzisiejszym świecie.
2) Grupa starsza (8-15 lat)
Zajęcia dla osób, które ukończyły kurs WeDo oraz starszych dzieci i młodzieży przy użyciu zestawów edukacyjnych LEGO Mindstorms (NXT oraz najnowszych EV3). Na zestawy Mindstorms składają się części konstrukcyjne, programowalna kostka oraz różnego rodzaju czujniki (m. in. dotyku, koloru, podczerwieni).

W trakcie warsztatów dzieci pod okiem instruktorów tworzą kolejne programy w graficznym środowisku dedykowanym dla zestawów LEGO Mindstorms. Bardziej zaawansowani kursanci rozpoczynają programowanie tekstowe m. in. w języku C.
Kursanci realizują zadane projekty, uczą się konstruować własne roboty, a także tworzyć kolejne, coraz bardziej zaawansowane programy. W trakcie zajęć organizowane są również walki robotów i gry turniejowe.