24. Międzynarodowy Turniej Rycerski "O Złoty Warkocz Tarłówny" 2019

24. Międzynarodowy Turniej Rycerski "O Złoty Warkocz Tarłówny" 2019

Wielkimi krokami zbliża się 24. edycja Międzynarodowego Turnieju Rycerskiego w Dębnie.
W tym roku na zmagania „O Złoty warkocz Tarłówny” zapraszamy w niedzielę, 30 czerwca od godziny 15:00. Wstęp na tegoroczny turniej jest bezpłatny.
Turniej rycerski to wydarzenie, które od wielu lat ściąga do Dębna wiele tysięcy fanów polskiego oręża. W tym roku zgromadzeni będą świadkami inscenizacji walk, pokazów woltyżerki oraz tańców dworskich. Nie obejdzie się także bez turnieju łuczniczego oraz pokazów artyleryjskich. Najważniejszym punktem będzie oczywiście finał turnieju indywidualnego „O Złoty Warkocz Tarłówny”.  Widzowie będą także świadkami bitwy o Zamek. Nie zabraknie także staropolskiego poczęstunku dla wszystkich, na który serdecznie zaprasza Wiesław Kozłowski – Wójt Gminy Dębno.
- Warto zaznaczyć, że zwycięzcy turniejów dębińskich, to elita rycerstwa europejskiego! Zdobywają trofea w całej Europie. „Złoty Warkocz Tarłówny” to trofeum niezwykle cenione w środowiskach rekonstruktorów związanych ze średniowieczem i etosem rycerskim – tłumaczy Andrzej Szpunar, Dyrektor Muzeum Okręgowego w Tarnowie.
Poza zmaganiami średniowiecznych rekonstruktorów z Polski, Czech, Węgier i Słowacji, nie zabraknie także akcentów muzycznych. O godzinie 20:30 wystąpi Kapela Hanki Wójciak. 
-Krakowski zespół zaprezentuje muzykę z pogranicza world music, folku, piosenki autorskiej, w dynamicznych aranżacjach, które, wierzmy, że spodobają się publiczności – zaznacza Łukasz Przybyło Dyrektor Dębińskiego Centrum Kultury. Przeprowadzona zostanie  także wcześniej akcja odkomarzania na ternie turnieju. Całość wydarzenia zwieńczy pokaz sztucznych ogni.

Z okazji trwającego „Święta Małopolski”, wstęp na tegoroczną edycję Turnieju będzie bezpłatny. Bilet wstępu na Zamek będzie kosztował w tym dniu jedynie 3 zł.
Wydarzenie, stanowiące element „Święta Małopolski” zostało objęte Patronatem Honorowym Marszałka Województwa Małopolskiego Witolda Kozłowskiego, a także Starosty Brzeskiego Andrzeja Potępy i Wójta Gminy Dębno Wiesława Kozłowskiego.
Organizatorami wydarzenia są Muzeum Okręgowego w Tarnowie, Dębińskie Centrum Kultury, finansowane jest ze środków Województwa Małopolskiego, Powiatu Brzeskiego i Gminy Dębno.
Patroni medialni: Radio Kraków i RDN Małopolska.

Do pobrania:
Regulamin wynajęcia miejsca na stanowiska handlowe podczas imprezy plenerowej Międzynarodowy Turniej Rycerski "O Złoty Warkocz Tarłówny".