11 listopada w Gminie Dębno 2019

11 listopada w Gminie Dębno 2019

Bardzo ciekawie zapowiadają się w naszej gminie obchody kolejnej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Z tej okazji, pod honorowym patronatem Wójta Gminy Dębno Wiesława Kozłowskiego, instytucje gminne oraz działające organizacje przygotowały bogaty program wydarzeń patriotycznych. 
Świętowanie rozpoczniemy już w sobotę 9 listopada, kiedy to odbędą się dwie nowe inicjatywy w Dębińskim Centrum Kultury. Pierwszy Gminny Turniej Szachowy i pierwsze otwarte Dyktando „O Złote Pióro Gminy Dębno”. 
W niedzielę w kościele pod wezwaniem św. Małgorzaty odbędzie się wieczornica patriotyczna „Był taki wrzesień…”, czyli koncert Młodzieżowej Orkiestry CRUSHED SOUNDS BIGBAND. Początek o godz. 17:00.
W świąteczny poniedziałek 11 listopada, w Łysej Górze tradycyjnie już odbędzie się po Mszy Św. za Ojczyznę montaż słowno – poetycki, przygotowany przez Stowarzyszenie „Krakus”. 
O 11:00 w kościele pw. Św. Małgorzaty w Dębnie, odbędzie się Msza Św. za ojczyznę a po niej przemarsz pod pomnik Niepodległości z biało czerwonymi flagami.
Dla tych, którzy na sportowo chcą uczcić odzyskanie Niepodległości, zorganizowany został II Siatkarski Turniej dla Niepodległej. Początek zawodów o 13:00 w hali sportowej PSP w Woli Dębińskiej. 
Świętowanie zakończy się 11 listopada o 17:00 „Patriotycznym śpiewaniem” na Zamku w Dębnie, gdzie oprócz wspólnego, radosnego śpiewu, będzie można zobaczyć także wystawę „Ojcowie Niepodległości” ze zbiorów Instytutu Pamięci Narodowej w Krakowie. 
Serdecznie zapraszamy do udziału w przygotowanych wydarzeniach.